پروتئین وی و هرنوع مکمل پروتئینی دیگری دارای ماده پروتئین به صورت ۱۰۰ درصدی است. این بدین معنا میباشد که پروتئین های ۱۰۰٪ چه از نوع وی و چه از نوع ترکیبی، گیاهی و…دارای کمترین میزان چربی و کربوهیدرات میباشند. البته آنها براساس ماهیت کنسانتره، ایزوله و هیدرولیزه به جهت سرعت جذب و خلوص حداکثری تفاوت‌هایی باهم دارند. مکمل های پروتئینی به صورت معمول به منظور حفظ توده عضلانی و یا افزایش توده عضلانی به اصطلاح پر چگالی و خالص در افرادی استفاده میشوند که دارای BMI یا همان شاخص توده بدنی مطلوبی هستند.

یک فرد لاغر، تنها در صورتی از مصرف مکمل پروتئین شاهد افزایش وزن و حجم عضلانی خواهد بود که در کنار آن به صورت جداگانه، یا مکمل کربوهیدرات استفاده نماید و یا مقادیر فراوانی کربوهیدرات در وعده های غذایی در بیش از ۴ تا ۵ وعده در روز دریافت کند. بنابراین معمولا افراد لاغر اندام به منظور تامین کافی کالری از منبع کربوهیدرات و تامین پروتئین بیشتر از منبع مکمل، به سمت خرید گینر سوق پیدا میکنند. به وسیله‌ی خرید گینر، افراد لاغر اندام با یک تیر دو نشان میزنند؛ یعنی علاوه بر تامین کربوهیدرات، پروتئین مورد نیاز خود را نیز تامین مینمایند.

اشتباه بزرگ در خرید مکمل گینر
یک اشتباه بزرگ در افراد با شاخص توده بدنی مطلوب، خرید گینر به منظور افزایش حجم و عضله سازی است. افرادی که لاغر نیستند و صرفا میخواهند عضله سازی کنند؛ هیچ نیازی به مصرف گینر ندارند. آنها نیاز حیاتی به مقدار بسیار بالایی پروتئین دارند و میبایست کربوهیدرات و چربی خود را محدود و کنترل شده استفاده نمایند؛ این افراد میتوانند از طریق مکمل پروتئین، آمینو اسید، بی سی ای ای، گلوتامین مقادیر مناسبی پروتئین و اسید آمینه به منظور عضله سازی و حفظ شرایط آنابولیک در بدن دریافت نمایند. افراد با BMI نرمال معمولا هیچ مشکلی در تغذیه ندارند و بنابراین کربوهیدرات مورد نیاز بدن آنها از طریق منابع غذایی به صورت کامل تامین میشود و در صورتی که از مکمل های گینر استفاده نمایند؛ بدن آنها به سمت چرب شدن و بد فرم شدن میرود. در اینجا قشر هدف ما افراد بدنساز و تمامی ورزشهای قدرتی هستند که زیبایی و تناسب اندام برای آنها در درجه اول قرار میگیرد و یا جزو اولویت های آنها میباشد. بر فرض یک دوچرخه سوار و یا دونده استقامت دارای برنامه غذایی و مکملی به کل متفاوتی است و ممکن است تا حتی هزار کالری در یک وعده به قصد و هدفی خاص، کربوهیدرات، شارژ و بارگیری نماید.

توده چربی یا توده عضلانی؟ مسئله فقط حجیم شدن نیست!
اینروزها افراد زیادی را در باشگاه یا بیرون از باشگاه میبینید که بدن آنها دارای حجم پر از چربی میباشد. حجم بدنی که دارای هیچ نوع کات، تناسب، تفکیک نیست و بعضا همراه با شکمی بزرگ، شما صرفا کمی سطوح ناصاف و برآمده میبینید که به خیال خودشان عضله است! در زیبایی شناسی و تناسب اندام رشته بدنسازی باید چارچوب بدنی و مسائل پایه تقارن (symmetry) رعایت شود. قطعا برنامه غذایی این افراد را که لاغر هم نیستند مقدار بسیار زیادی کربوهیدرات و چربی و مقدار بسیار کمی پروتئین تشکیل داده است. حتی بعضا مشاهده شده است که این دسته از ورزشکاران مکمل گینر را هم در کنار این برنامه غذایی اشتباه به سبد منابع غذایی خود اضافه میکنند که به عمق فاجعه می افزاید.

چون گینر بعضا ارزانتر است دلیل نمیشود برای شما مناسب باشد
گینر ها به دلیل مقادیر اندک پروتئین و مقادیر بیشتر کربوهیدرات، ارزان هستند. اینکه یک گینر سه کیلوگرمی ممکن است از یک پروتئین ۱۰۰٪ با همین وزن به نسبت قابل توجهی ارزانتر باشد؛ دلیل نمیشود که شما با شاخص توده بدنی نرمال و متناسب، به سمت خرید گینر بروید. شما به عنوان یک فرد با وزن نرمال و بدون فقر وزنی، یک مخزن کربوهیدرات و چربی نیستید و برای عضله سازی به پروتئین در مقادیر بالا و کافی نیاز دارید. اگر نمیتوانید آنرا از منابع غذایی تامین کنید؛ به سمت گینر نروید! شما در اولویت اول باید مکمل پروتئینی استفاده کنید…

ما با پيش روي قرار دادن سياست فروش محصولات دارای لیبل وزارت بهداشت ایرانی و خارجی که از راه قانوني ، شرایط نگهداری استاندارد و حمل و نقل مناسب وارد کشور مي شوند و داراي تاييديه از سازمان غذا و دارو یا دیگر ارگان های مربوطه مي باشند در پي جلب رضايت شما عزیزان هستیم.

آدرس ارتباطی ما

آدرس  : شیراز

موبایل : 09176855737

ایمیل  : info[at]worldhashtagprotein[dot]ir

مکمل بدنسازی | فروش مکمل ورزشی

افتخار ما همراهی شما و خدمت رسانی در بزرگترین و تخصصی ترین مجموعه آنلاین مکمل و تجهیزات ورزشی ایران است. مشاوره جهت خرید محصولات و پشتیبانی در worldhashtagprotein.ir به صورت کاملا رایگان و تخصصی انجام میشود. تمامی مکمل ها و کالاها دارای کد IRC وزارت بهداشت و مجوز از سازمان غذا و دارو هستند. اصالت و سلامت کالاها توسط ارگان های مرتبط تایید شده است و توسط نمایندگان مجاز معتبر و مورد تایید جمهوری اسلامی ایران و به صورت کاملا قانونی وارد کشور شده اند. worldhashtagprotein.ir خریدی امن٬ آسان و مقرون به صرفه را برای ورزشکاران فراهم مینماید. تمامی محصولات غیر داروئی داروخانه اعم از مکمل های بدنسازی٬ ورزشی و تغذیه ای و اقلام غیر داروئی مجاز از طریق وبسایت worldhashtagprotein.ir به صورت آنلاین تحت مدیریت مستقیم داروخانه شبانه روزی به فروش میرسد. در واحد کنترل کیفی worldhashtagprotein.ir ٬ کالاها پس از ارزیابی کامل کارشناسان و در صورت تایید نهایی و دارا بودن بالاترین استانداردها٬ تاییدیه فروش میگیرند.