فروش wpc 
فروش  فروش wpc 80%

پروتئین آب پنیر ( پروتئین آب پنیر (whey) – کنسانتره اب پنیر ) محصولی به رنگ سفید تا کرم روشن و طعم ملایم است که به وسیله خشک­ کردن و حذف مواد معدنی و لاکتوز از آب پنیر پاستوریزه به دست می­‌آید و حاوی 80 درصد پروتئین خالص وی می‌­باشد. ترکیب­‌های غیر پروتئینی به وسیله روش­های جداسازی فیزیکی مانند رسوب دادن، فیلتراسیون یا دیالیز جدا می­‌شوند.

همچنین از ترکیب­های مناسب با pH متعادل، برای تعدیل اسیدیته WPC استفاده می­‌شود. کنسانتره پروتئین آب پنیر به دلیل دارا بودن خصوصیاتی مانند قابلیت هضم و حلالیت بالا، ایجاد ویسکوزیته، قابلیت تشکیل ژل، امولسیون­کنندگی، قابلیت زدن و تشکیل کف از ارزش بالایی برخوردار می‌­باشد و کاربردهای فراوانی در صنایع مختلف غذایی نظیر تولید مکمل های غذایی و ورزشی، صنایع لبنی، صنایع نانوایی، فرآورده­‌های نانوایی و قنادی، فرآورده­های گوشتی و غیره دارد.

در بسیاری از کارخانه‌های لبنی شاهد هدر رفتن آب پنیر می‌باشیم و این در حالی است که ماده یاد شده از نظر دارا بودن ترکیبات چربی، لاکتوز، مواد ازته و مواد معدنی بسیار غنی بوده و در صنایع غذایی کاربرد و موارد استفاده گوناگونی دارد، از طرفی با توجه به غنای این ماده از نظر دارا بودن ترکیبات آلی، دارای BOD بالایی می‌باشد که این خود اهمیت موضوع را دوچندان می‌کند.

آب پنیر فاز محلول (Soluble phase) شیر است که بعد از انعقاد کازئین (Casein) در اثر عمل مایه پنیر (Rennet) یا باکتری های لاکتیکی (Lactic bacteria) از لخته جدا می‌شود. لخته شامل کازئین‌ها، چربی‌ها، برخی مواد معدنی و بعضی ویتامین‌ها است اما آب پنیر حاوی لاکتوز، پروتئین‌های محلول یا پروتئین‌های آب پنیر (Soluble proteins= Whey Proteins)، مواد معدنی محلول، اسیدهای آلی، ویتامین‌ها و آنزیم‌ها می‌باشد.

فواید:
افزایش تودهٔ عضلانی بدن
کاهش وزن چربی‌های بدن (کاهش چربی بدن)
افزایش قدرت ایمنی بدن توسط افزایش مقدار گلوتاتیون
پیشگیری از سرطان
کمک به فعالیت سلول‌های لنفوسیت t که نقش مهمی در پاسخ ایمنی بدن دارند و در نتیجه کاهش تحلیل بافت‌های بدن در طی بیماری و افزایش سطح سلامتی و تسریع بهبودی بدن بعد از بیماری.
کاربرد کنسانتره پروتئین آب پنیر در صنایع غذایی:
تولید مکمل های ورزشی (پروتئین وی و یا همان whey protein)
به عنوان پرکننده و برای بهبود ارزش تغذیه­ای فرآورده­های غذایی
غنی کردن فراورده‌های ذرت و غنی کردن شیرینی‌ها
در تولید پایدار کننده­های ماست و پنیر به منظور افزایش ماده خشک محصول
غنی ­کننده در تولید ماکارونی، چاشنی، پودینگ، بستنی و پنیر
تولید شیرخشک نوزادان و یا شیر نوزاد بازسازی شده
در تولید فرآورده­های گوشتی برای بالا بردن پروتئین محصول و همچنین به عنوان اتصال دهنده (Binder)
کاهش بیاتی نان
انواع فرآوری پودر آب پنیر :
دفع آب پنیر یک مشکل عمده محسوب می شود. سالیان متمادی به آب پنیر به عنوان یک محصول زائد و مشکل ساز مورد توجه قرار می گرفت، که در دریاها و سطح زمین ریخته می شد و یا در مزارع به عنوان غذای حیوانات مورد استفاده قرار می گرفت. با پیدایش تکنولوژی های جدید و کارآمد این وضعیت تغییر یافت.

تهیه پودر از آب پنیر و تولید لاکتوز به وسیله متبلور ساختن آب پنیر غلیظ شده سالهاست که مورد استفاده قرار می گیرد بنابراین فرآیندهای جداسازی جدید مانند تبادل یونی، الکترودیالیز امکان تولید محصولات جدیدی را از آب پنیر می دهد.

این محصولات جدید تولید شده شامل عناصر غذایی کارآمد و با ارزش غذایی بالا هستند که برای مصارف صنعتی، پزشکی و دارویی کاربرد دارند. بنابراین امروزه با افزایش تولید آب پنیر کاربردهای صنعتی آن نیز افزایش یافته است.
در اینجا در مورد فرآیندهای مهمی که امروزه برای عمل آوری آب پنیر و ایجاد تغییرات در آن که برای تولید محصول با ارزش افزوده بالا بکار می رود، بحث خواهیم کرد.

در این مقاله تمامی روش های عمل آورنده آب پنیر با غلظت بالا و بعد خشک کردن و کانی زدایی تا بازیافت اجزاء خاص در آب پنیر توضیح داده شده است در ضمن به روشهای بهبود پروتئینهای آب پنیر نیز اشاره شده است و نیز مواد معدنی و لاکتوز هم مورد بحث قرار گرفته اند.

به طور کلی کاربردهای مایعات و هم چنین پودرهایی که از آب پنیر حاصل می شوند در این فصل بررسی گشته و در نهایت بعضی از سیستم هایی را که در نقاط اصلی بازیافت ضایعات آب پنیر مورد استفاده قرار می گیرند مورد بررسی واقع شده اند.
با قطع نظر از عملیات بعدی بر روی آب پنیر، در اولین مرحله، جداسازی چربی و ذرات کازئین انجام می پذیرد این قسمت بهره اقتصادی را افزایش میدهد زیرا که چربی و کازئین در عملیات بعدی ایجاد مزاحمت می نمایند.
تولید پودر آب پنیر فاقد مواد معدنی، لاکتوز و پودر آب پنیر لاکتوزگیری شده و کنستانتره پودر آب پنیر امروز رایج شده است و خوشبختانه یک پیشرفت تدریجی به سوی تولید فرآورده های جدید از آب پنیر و تبدیل آب پنیر از یک محصول ناخواسته به مواد خام مهم برای ساخت فرآورده های با کیفیت به وجود آمده است. بعضی از این فرآورده ها که در حال حاضر کاربرد گسترده ای در صنایع غذایی یافته اند .

برخی از مزایا و مصارف کنسانتره پودر آب پنیر در صنایع غذایی :
قابلیت استحکام بخشیدن به بافت در محصولات غذایی مختلف به عنوان مکمل ماده خشک همراه با شیرخشک در تولید فرآورده های لبنی تخمیری نقش به سزایی دارد. ایجاد بافت یکدست خامه ای شکل بدون آب انداختگی در تولید محصولات لبنی ، غنی سازی فرآورده های قنادی و نانوایی یکی از بهترین مکملهای پروتئینی غلات به شمار میرود و موجب بهبود قابل ملاحظه کیفیت این پروتئین ها می گردد.

ما با پيش روي قرار دادن سياست فروش محصولات دارای لیبل وزارت بهداشت ایرانی و خارجی که از راه قانوني ، شرایط نگهداری استاندارد و حمل و نقل مناسب وارد کشور مي شوند و داراي تاييديه از سازمان غذا و دارو یا دیگر ارگان های مربوطه مي باشند در پي جلب رضايت شما عزیزان هستیم.

آدرس ارتباطی ما

آدرس  : شیراز

موبایل : 09176855737

ایمیل  : info[at]worldhashtagprotein[dot]ir

مکمل بدنسازی | فروش مکمل ورزشی

افتخار ما همراهی شما و خدمت رسانی در بزرگترین و تخصصی ترین مجموعه آنلاین مکمل و تجهیزات ورزشی ایران است. مشاوره جهت خرید محصولات و پشتیبانی در worldhashtagprotein.ir به صورت کاملا رایگان و تخصصی انجام میشود. تمامی مکمل ها و کالاها دارای کد IRC وزارت بهداشت و مجوز از سازمان غذا و دارو هستند. اصالت و سلامت کالاها توسط ارگان های مرتبط تایید شده است و توسط نمایندگان مجاز معتبر و مورد تایید جمهوری اسلامی ایران و به صورت کاملا قانونی وارد کشور شده اند. worldhashtagprotein.ir خریدی امن٬ آسان و مقرون به صرفه را برای ورزشکاران فراهم مینماید. تمامی محصولات غیر داروئی داروخانه اعم از مکمل های بدنسازی٬ ورزشی و تغذیه ای و اقلام غیر داروئی مجاز از طریق وبسایت worldhashtagprotein.ir به صورت آنلاین تحت مدیریت مستقیم داروخانه شبانه روزی به فروش میرسد. در واحد کنترل کیفی worldhashtagprotein.ir ٬ کالاها پس از ارزیابی کامل کارشناسان و در صورت تایید نهایی و دارا بودن بالاترین استانداردها٬ تاییدیه فروش میگیرند.